Esenler Belediyesi’nin hizmete soktuğu Esenler Gençlik Merkezi, hem Esenler’in hem de İstanbul gençlerinin hizmetine girmeye hazırlanıyor.

Gençlerimizin kimliklerini oluşturdukları ve ömür boyu kullanacakları yeteneklerini geliştirdikleri yaşlarında, toplumdan destek almaları büyük önem taşıyor. Sağlıklı bir toplumun, sağlıklı gençler yetiştirmekle mümkün olacağının farkındalığıyla Esenler Belediyesi bu alanda önemli hizmetler sunuyor.

Esenler Gençlik Merkezi gençlerin hayatına olumlu katkılar yapıyor

Esenler’de gençlerin iş ve okul saatleri dışında dinlenebilecekleri, spor yapabilecekleri, sosyal faaliyetlere katılabilecekleri çok önemli bir tesis, sadece Esenler’in değil, tüm İstanbul gençlerinin ilgisini çekiyor.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun Esenler Gençlik Merkezi projesi sayesinde İstanbul’un gençleri boş vakitlerinde hem eğleniyor, hem dinleniyor hem de kendilerini geliştirmek için önemli aktiviteleri gerçekleştirebiliyorlar.

Gençlerimizi sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirerek daha üretken, daha sağlıklı, daha yaratıcı bir karakter geliştirmelerine destek olan Esenler Gençlik Merkezi’nde, gençler organize olarak tarihi ve kültürel geziler düzenliyor, kamplar ve spor faaliyetleri organize ediyor, merkezde bulunan havuz, spor salonu, oyun salonu ve simülasyon salonunda zamanlarını değerlendiriyorlar.

Çok yakında açılacak olan bu tesisten faydalanmak isteyen tüm gençlerimizi, 15 Temmuz Millet Bahçesi içinde yer alan Esenler Gençlik Merkezi’ne davet ediyoruz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.