Esenlerli gençler, Esenler Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Gençlik İftarı programında buluştu. Başkan Göksu’nun da katıldığı programda gençlerimiz M. Tevfik Göksu ile sohbet etme fırsatı buldu.

Esenlerde yaşayan gençlerimiz, Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği etkinlikleriyle Ramazan ayının bereketini ve coşkusunu doyasıya yaşıyor.

Gençlerimiz şimdi de Esenler Belediyesi’nin Gençlik İftarı programında bir araya geldi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı programda gençlerle birlikte büyük bir iftar sofrası kuruldu. Bu sırada Başkan Göksu, gençleri masalarında ziyaret ederek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti. Gençler, Göksu’yla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Göksu Gençlik İftarı sırasında gençlere önemli tavsiyelerde bulundu

Gençlerle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, gençler için planladıkları ve hayata geçirdikleri projelerinden bahsederek şu şekilde konuştu:

“Esenler’de İstanbul’un en genç yüreklerini ağırlıyoruz. Bu sene lise son sınıftaki bütün öğrencilerimize, eğitimlerine destek olmak amacıyla 1.000 TL destek verdik. Onlardan sonra gelen sınıflardaki arkadaşlarımızı da unutmadık, onlara da yemek ikram edelim, iftarda buluşalım dedik. Ramazan, bizim inancımızda en kıymetli zaman dilimlerinden bir tanesi, hayatı farklı anlamak, hayata farklı bakmak açısından Allah’ın insana vermiş olduğu en kıymetli zaman iklimidir. İstedik ki bu zaman ikliminde sizlerle beraber ve birlikte olalım. Esenler, sizin geleceğiniz açısından çok önemli adımlara imza atıyor. Türkiye’nin ilk kapsamlı teknoloji kenti, akıllı kenti Esenler’de inşa ediliyor. Artık şu anda Türkiye’de elinizde görmüş olduğunuz o cep telefonları, görmüş olduğunu bilgisayarlarınız ya da birçok inovasyon araçlarınızı yazılım merkezleri inşallah Esenler’e gelecek. Biz o imkânı sizler için hazırlıyoruz. O imkândan istifade edecek olan sizlersiniz. Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak olan yine sizlersiniz inşallah.”

Başkalarına ilham olan insanlara dönüşün

Gençlere tavsiyelerde bulanan Göksu, “Hayatınıza yön vermek istiyorsanız, başarılı olmak istiyorsanız, başkalarından ilham alan değil ilham olan olun. Başkalarına ilham olmanın yolu da gayretten, emekten, inançtan geçer. İnancınız, kutsalınız yoksa inandığınız değerleriniz yoksa kendinizi bir hedefe kilitlemediyseniz sadece başkalarından ilham alırsınız. Ayrıca her şeyden önemlisi her çıkan rüzgâr sizi savurur, götürür” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün gençlere özel Ramazan için hazırladığı programları takip etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Esenler’de Ramazan

Esenler Belediyesi Ramazan ayının coşkusunu tüm ilçede yaşatmak için çok önemli etkinlikleri hayata geçiriyor. Buna göre ihtiyacı olan vatandaşlarımız için evlerinde iftar açmalarını sağlayan Eve Teslim İftar ve Alo İftar hizmeti, Türkiye’nin ilk İyilik Fuarı, kültürel etkinlikler, farklı toplum kesimleriyle bir arada düzenlenen iftar programları bunlardan bazıları. Esenler Belediyesi, halkın Ramazan etkinlerine kolayca erişip bilgi alabilmesi için Esenler’de Ramazan isimli bir de web sitesini kullanıma açtı. Bu web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.