Esenler’de insan odaklı belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini hayata geçiren Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 14 Şubat için semtin yaşlı çiftlerine çok güzel bir sürpriz hazırladı.

2009 yılından beri Esenler’de oylarını büyüterek Belediye Başkanı seçilen ve insan odaklı belediyecilik hizmetleriyle İstanbul’un en başarılı Belediye Başkanı olarak görülen Tevfik Göksu, 14 Şubat Sevgililer Günü için ilçedeki yaşlı çiftlere güzel bir sürpriz hazırladı.

2020 boyunca çok zorlu bir yıl geçiren yaşlı vatandaşlarımıza moral vermek isteyen belediye, aşıları tamamlanan yaşlı vatandaşlara hoş bir sürpriz yaptı.

14 Şubat Sevgililer Günü için moral desteği

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Dede Torun Yaşam Merkezi’nde, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla dede ve ninelere sürpriz bir program düzenledi.

Bu özel gün ve kutlama için evlerinden araçlarla alınan yaşlı çiftler, 14 Şubat Sevgililer Günü konseptiyle hazırlanan ortamda moral buldular.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin çaldığı şarkılara eşlik eden çiftler, şarkılar eşliğinde dans da ettiler. Kendileri için özel olarak hazırlanan kalp şeklindeki pastayı keserek birbirlerine ikram eden çiftlere çiçek de hediye edildi. Program mutlu çiftlere günün anısına verilen hediyelerin ardından sona erdi.

***
M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.