Esenlerli çocuklar, zor durumdaki kardeşlerini yalnız bırakmıyor ve onlarla oyuncaklarını paylaşarak başka çocukların da sağlıklı büyümesine destek oluyor.

Oyuncaklar çocuk gelişiminde önemli bir role sahiptir. Çocukların, erken yaşta zihinsel ve fiziksel gelişimlerini sağlıklı sürdürebilmeleri için olumlu etkileri olan oyuncaklardan mahrum kalmamaları için Esenler Belediyesi yeni bir kampanya başlattı.

Çocuklar paylaşma bilinci geliştiriyor

Zor durumdaki ailelere destek olmak için belediye bünyesinde çok önemli projeleri hayata geçiren Esenler Belediyesi, şimdi Esenler’de tüm çocukların paylaşım ve yardımlaşma bilincini erken yaşta öğrenmelerine destek olacak bir kampanya ile çocukları oyuncaklarını paylaşmaya teşvik ediyor.

Esenler Belediyesi’nin “Benim Oyuncağım Senin Oyuncağın” ismini verdiği kampanya ile Esenler’in çocukları paylaşım ve yardımlaşma kültürüyle tanışarak gelecekte topluma büyük katkılar yapacak bilinçli yetişkinler olmanın ilk adımını atıyor. Ayrıca, oyuncaklara erişim sorunu yaşayan ailelerin çocukları da bu kritik yaşlarında oyuncaklardan mahrum kalmadan gelişimlerini sağlıklı sürdürebiliyorlar.

Kampanya nasıl işliyor?

Esenler’in çocukları, evlerindeki kullanmadıkları ama temiz ve sağlam oyuncaklarını kampanya kutularına bırakıyorlar. Dileyenler, kendilerine yeni oyuncak alırken imkanı olmayan çocuklar için de aldıkları yeni oyuncakları, Esenler Bilgi Evleri içinde kurulan oyuncak kumbaralarına bırakıyorlar.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.