Esenler’de pandemi önemlemleri nedeniyle dışarı çıkıp ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken kronik rahatsızlığa sahip hastalarımız zabıta ekiplerinden destek alıyor.

Covid-19 pandemisini tüm halkımız dayanışma içinde ve birbirine destek olarak atlatmaya devam ediyor. Dünyada örneği az görülür bu dayanışma kültürünün halkımızın en büyük zenginliklerinden biri olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

Zabıta ile yaşlılarımız, hastalarımız kendilerini yalnız hissetmiyor

Esenler Belediyesi de, pandemi boyunca tüm imkanlarıyla halkın yanında durmaya ve vatandaşlarına destek vermeye devam etti. Pandeminin son aşamasında, yaşadığımız hafta sonu önlemleri nedeniyle marketlere ulaşmakta sıkıntı yaşayan kronik hastalarımıza da belediyemizin zabıtaları destek olmaya devam ediyor.

Belediyemize ulaşan ve ihtiyaçlarını bildiren kronik hastalarımız için zabıta ekiplerimiz seferber oluyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını not alan zabıta personelimiz alışverişleri yaparak torbaları kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın evine teslim ediyor.

Belediyemiz ayrıca kronik hastalarımızın pandemi döneminde toplu taşıma kullanmadan hastanedeki randevularına ulaşabilmesi ve evlerine dönebilmesi için vatandaşlarımızı belediyeye ait tam donanımlı ambulanslarla ücretsiz olarak taşımaya devam diyor.

Bu hizmetle ilgili bilgi veren videomuzu da aşağıda izleyebilirsiniz:

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.