Spor buluşması ile Esenler’deki sporcular motivasyon depoladı. Esenler’de yetişen geleceğin sporcuları, aileleri ile birlikte Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile buluştu. Göksu, Esenler’den olimpiyat şampiyonları çıkaracaklarına inandıklarını söyledi.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde spor eğitimi alan genç yetenekler ve aileleri, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile 300 kişilik ‘Sporcu – Veli Buluşmaları’ gerçekleştirdi.

Spor adına yapılan buluşmada Başkan Göksu, “Esenler sadece huzur ve umut şehri değil, aynı zamanda sporun ve sporcunun da başkenti” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Esenler her yıl Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında mücadele eden yüzlerce sporcu yetiştiriyor. Geçen yıl faaliyete geçirdiğimiz Esenler Belediyesi Spor Kulübü ile ilçemizde yetişen genç sporculara lisans vererek profesyonel hayata kazandırıyor ve şampiyonluğa giden yolda onlara her türlü desteği sağlıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıllarda olimpiyat şampiyonluğuna kadar uzanan sporcular yetiştireceğiz.”

Sportif çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini belirten Göksu, aynı zamanda genç sporcuların sorularını cevapladı, sporcuların ve ailelerinin taleplerini dinledi.

Spor buluşması devam edecek

Esenler Belediyesi’nin spora ve sporcuya verdiği destek gün geçtikçe artıyor. Yüzlerce sporcu yetiştirmeyi hedefleyen projelerle gençleri ve tüm vatandaşlarımızı sağlıklı yaşama teşvik ediyor. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da sporcu buluşmaları kapsamında bu desteğini dile getirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde BESYO mezunları ile gerçekleştirdiği buluşmada Başkan Göksu, “Siz yeter ki bir hayal kurun, bir hedef belirleyin… O İş Bizde!” diyerek şöyle devam etti:

“Benim dört evladım var. Nasıl ki bir baba olarak onların hayallerine kavuşabilmesi için tüm imkânlarımı seferber ettiysem, sizlerin de bir ağabeyi, amcası olarak hayallerinize ulaşabilmeniz için elimden geleni yapacağım. Esenler’de hangi gencimiz her ne olmak istiyorsa, bunu başarabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Unutmayın ki, hedefinize ulaşabilmeniz için geçmişte de yanınızdaydık, şimdi de buradayız.”