Esenler Belediyesi, pandemi nedeniyle eve kapanmak zorunda kalan gençlerini unutmadı ve online seminerler ile gençlerin eğitimine önemli bir katkı sağlamaya başladı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, çok zengin kültürel programlarla 11 yıldır ilçede yaşamı zenginleştiren bir belediyecilik örneği sergiliyordu.

Pandemi nedeniyle tüm dünyada kültürel etkinlikler sınırlanırken Esenler Belediyesi sahip olduğu teknolojik altyapı ve yenilikçi bakış açısıyla etkinliklerini online platformlara taşıyarak önemli bir fark yaratmayı başarmıştı.

Online seminerler tam hız devam ediyor

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, şimdi de “Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları” kapsamında her gün farklı bir konunun ele alındığı seminerler düzenliyor ve bu seminerler gençler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Esenler Belediyesi bünyesinde bulunan tüm gençlik gruplarının yer aldığı seminer dizisinde edebiyattan şiire, müzikten fotoğrafçılığa kadar pek çok konu ele alınıyor.

2021 Ocak ayı ile başlayan seminerler Şubat ayında da birbirinden değerli isimlerin katılımıyla devam etti. Seminer dizisi boyunca Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Araştırmacı-Yazar İhsan Aktaş, STK Yöneticisi ve İş Adamı Halit Bekiroğlu, Araştırmacı-Yazar Süleyman Gündüz, STK Yöneticisi İsrafil Kışla, Edebiyatçı-Yazar Cihan Aktaş, Bilgisayar Mühendisi Bilal Eren, Eğitimci-Yazar Şaban Karaköse, Avukat Osman Mesten, STK Yöneticisi Osman Nuri Kabaktepe, İlahiyatçı M. Yaşar Kandemir, Oyuncu-Ressam Haydar Şişman ve STK Yöneticisi Abdülkadir Özel gençlerle söyleşiler düzenledi.

Esenler Belediyesi’nin büyük ilgi toplayan ve gençlerimizin aktif katılımıyla son derece yapıcı, eğitici, zihnen de doyurucu bir faaliyete dönüşen “Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları” Mart ayında da devam edecek.

***
M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.