Esenler Belediyesi’nin futbol takımı Esenler Erokspor, TFF 3. Lig 3. Grup’ta şampiyon olarak TFF 2. Lig’e yükseldi. Sarı yeşil renklere sahip takım, 2021-2022 sezonunu şampiyon tamamlayarak tarihinde ilk kez 2. Lig’e yükselmiş oldu.

Esenler Erokspor Stadı’nda yaklaşık 5 bin taraftarın izlediği son hafta maçında Ağrı 1970 Spor’u 5-1 yenen Esenler Erokspor, sezonu 76 puanla şampiyon tamamladı. Tarihinde ilk kez TFF 2. Lig’e yükselme başarısı gösteren Esenler Erokspor’un futbolcuları, müsabakanın sona ermesiyle saha içinde şampiyonluk coşkusu yaşadı. Ayrıca şampiyonluk kutlamalarına Ekin Uzunlar, Uğur Işılak ve Zehra Gülüç de şarkılarıyla eşlik etti.

Şampiyonlar madalyalarını Belediye Başkanı Göksu’dan aldı

Takımın oyuncuları ve teknik heyeti, karşılaşmanın ardından düzenlenen törenle kupa ve madalyalarını aldı. Kupa ve madalyaları, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Servet Yardımcı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Erokspor Kulübü Başkanı Zafer Topaloğlu takdim etti. Ardından Yardımcı, Göksu ve Tapaloğlu futbolcu ve teknik heyeti bu büyük başarılarından dolayı kutladı ve 2. Lig’de de başarılar dilediler.

Esenler Erokspor ile çok güzel bir hikaye yazdık

Karşılaşmanın ardından açıklamada bulunan Esenler Erokspor Teknik Direktörü Mustafa Sarıgül, “Çok güzel bir duygu, kelimelere sığdıramıyorum. Ayrıca bu çocuklar, çok güzel bir hikâye yazdı, çok güzel bir serüven yaşadık. Zorlu bir süreçten geçtik. Kendi seyircimiz önünde bu mutluluğu yaşamak çok güzel. Kulübümüz 3 senedir play-off’larda eleniyordu. Şampiyonluk bize nasip oldu. Bundan sonraki hedef tabi ki bir sonraki lige çıkmak” ifadelerini kullandı.

9 puan geriden gelerek şampiyon olduk

Ardından takım kaptanı Ercüment Kafkasyalı söz aldı. Zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını söyleyen Kafkasyalı da, “İyi takımların olduğu bir gruptu 9 puan geriden gelerek şampiyon olduk. Büyük mücadele verdik. Allah da nasip etti,” dedi. Daha sonra ise, “Bu takım yıllardır play-off oynadı, finallere kaldı, hep liderliği kovaladık, bir türlü şampiyon olamamıştık. Bu sene şampiyonluk bize nasip oldu. Çok mutluyuz. Arkadaşlarımız, hocalarımız, yönetimimiz çok büyük emek verdik. Bundan sonra TFF 2. Lig’de de durmadan devam etmeye çalışacağız. Erokspor inşallah güzel yerlere gelir. Gerçekten çok güzel bir kulüp” diye konuştu.

Esenler’de halk sporla iç içe ve sağlıklı bir yaşam sürme fırsatına sahip

Esenler Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Müdürlüğü profesyonel spor kariyerine sahip eğitimcileri ve yöneticileriyle Esenler gençlerine sportif faaliyetlerinde önemli destek sunuyor. Gençlerin ilgi duydukları spor alanlarında eğitim görmelerini sağlayan müdürlüğümüz 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki özel binasında hizmet veriyor. 14-29 yaş arasındaki gençlerimize hizmet vermek üzere çalışan müdürlüğümüzün mottosu ise “Bi’ adım öne çık”.