Esenler halkının futboldaki gururu ESENLER EROKSPOR, aldığı galibiyetlerle ligin liderliğine çok yaklaştı. Lig ikincisi olan EROKSPOR’un hedefi, bu yılı lig şampiyonu olarak bitirmek.

Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ESENLER EROKSPOR lig liderliğine giden yolda emin adımlarla ilerliyor.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da tribünden izlediği Gölcükspor maçında, konuk takım Gölcükspor karşısında 3-2 galibiyet alan ESENLER EROKSPOR ligde 53 puana ulaşarak 3 puan farkla ikincilik pozisyonuna yükseldi. Yılı lider olarak bitirmeyi hedefleyen ESENLER EROKSPOR, büyük bir rekabetin devam ettiği ligde tüm Esenler halkının gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

ESENLER EROKSPOR köklü tarihiyle de Türk futbolunda önemli bir ekolü temsil ediyor

16 Kasım 1959 tarihinde, İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Kasımpaşa/Sinanpaşa semtinde Fikret EROK, Hüseyin ÇOKSERİNLER, Hasan ÇOKSERİNLER, Ahmet KURT, Hüsnü TAŞGİT, Alaattin ÖNER, Ekrem MİNİR, İsmail ÇOKSERİNLER ve Şerif KURT tarafından kurulan ve İstanbul’un köklü kulüplerinden olan EROKSPOR, kısa süre önce Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun girişimleriyle ESENLER EROKSPOR ismini aldı. Futbol kulübümüz aynı zamanda Başakşehir Futbol Kulübü’nün de pilot takımı.

Renklerini yeşil ve sarıdan alan, semtin gençliğini bir çatı altında toplayıp genç nesilleri spora yönlendirmek, beden ve ruhsal açıdan sağlıklı bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan kulübümüzün bünyesinde yetişen değerli sporcularımız arasında, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Meclis Eski Başkanı Mehmet Ali ŞAHİN, Spor Eski Bakanı Osman Aşkın BAK ile birlikte, A milli takımda oynama başarısını gösteren Nevruz ŞERİF gibi isimler yer alıyor.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.