Halkımızın 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain kalkışmaya karşı gösterdiği büyük kahramanlığı ve şehitlerimizin anısını saygıyla anmak için 15 Temmuz günü Esenler halkı olarak nöbet tutuyoruz.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla Esenler halkı 15 Temmuz günü, ülkesinin sahipsiz olmadığını ve her türlü hainliğe, darbeye, ihanete karşı duracağını bir kez daha tüm dünyaya gösterecek.

15 Temmuz programı

Programlar kapsamında ilk olarak Esenler’de vatan uğruna canını vermiş şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek şehitlerimizin ruhları için dualar okunacak. Ardından Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki “15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi” ziyaret edilecek.

Şehitlerimiz için 15 Temmuz nöbeti


Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp 15 Temmuz’u konu alan belgesel gösterimi ile devam edecek. Programda vatan sevdalıları, ellerini şehitler için semâya kaldırıp hep birlikte dua edecekler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı olarak verileceği programa, 15 Temmuz gazileri de katılacak. Esenlerliler, Dörtyol Meydanı’nda, sosyal mesafe kurallarına uyarak “15 Temmuz Demokrasi Nöbeti” tutacak.

Esenler Belediyesi’nin 15 Temmuz nöbeti haKkındaki duyurusuna da bu linkten ulaşabilirsiniz.

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.