CHP’nin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, halkı ekmek tartışmalarıyla manipüle etme çabasını, M. Tevfik Göksu bozdu. İşte CHP ve İmamoğlu’nun ekmek tartışmaları yaratma çabasının iç yüzü!

İstanbul halkı bir süredir, CHP yüzünden hiç hak etmediği garip bir tartışmaya şahit oluyor ve aynı zamanda mağdur oluyor. CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok düşük maliyetle ekmek satan şirketi Halk Ekmek için satış büfesi kurmak isteyen Ekrem İmamoğlu, bu büfelerin kurulmasına AK Parti’nin izin vermediği söylemiyle halkı yanıltmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun halkı ekmek tartışmasıyla manipüle etmek istediğini vurgulayarak, “ekmek” üzerinden yaratılmaya çalışılan tartışmaların iç yüzünü ve CHP’nin kirli oyununu anlattı.

Yasa ve nizam dışı büfeler kuran CHP ve Büyükşehir Belediyesi

CHP’ye “Ekmekle Oynama CHP!” diyerek seslenen M. Tevfik Göksu, ekmeği siyasi bir çıkar oyununa dönüştürmek isteyen CHP’nin İstanbul’da yasal şartnamelere uygun olmayan, gecekondu düzeninde ekmek büfesi dikmeye çalışarak şehrin altyapısına, nizamına, düzenine zarar verdiğini hatırlattı.

Halkımız ekmeğe daha kolay ulaşsın!

M. Tevfik Göksu, vatandaşın ekmeğe çok daha kolay erişebilmesi için her sokakta, her mahallede zaten kurulu bulunan bakkalların Halk Ekmek’ten ekmek satışı yapmak istediklerinin de altını çizdi. Bakkalların Halk Ekmek satışı yapması sayesinde tüm İstanbul’un, tüm vatandaşların bu hizmete çok daha kolay erişebileceğini vurgulayan Göksu, CHP’nin ekmek konusunda oyun oynamasını çok sert şekilde eleştirdi:

“CHP’nin, ekmek gibi kültürümüzde kutsal kabul edilen ve Türk damak tadında, Türk mutfağında çok önemli yere sahip bir gıda üzerinden halkımızı yanıltarak kirli siyasi emellerini gerçekleştirmeye çalışmasına karşı bilinçli olalım ve bu kirli oyununu bozmak için CHP’ye gereken cevabı verelim: #EKMEKLEOYNAMACHP

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.