Geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin eğitim hayatına destek olma bilinciyle hareket eden Esenler Belediyesi, Eğitime Tam Destek programıyla lise son sınıf öğrencilerine 1000 TL eğitim desteği sağlıyor.

M. Tevfik Göksu’nun gönül belediyeciliği ile öne çıkan Esenler Belediyesi, öğrencilere destek olacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Eğitime Tam Destek programı sayesinde Esenler’deki lise son sınıf öğrencilerinin tümüne, 1000 TL eğitim desteği yapılacak.

Üniversiteye hazırlığın zorlu sürecinde gençlerimiz ve aileleri için hazırlanmış bu destek aynı zamanda Esenler’de belediyeciliğin çözüm ve dayanışma odaklı olarak işlediğinin de bir diğer örneği.

Eğitime Tam Destek programından hangi öğrencilerimiz yararlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün liselerde okuyan 4000’e yakın son sınıf öğrencimiz, Esenler Belediyesi’ne internetten başvurarak Ocak, Mart ve Nisan ayında 1000 TL’lik eğitim desteklerini alabilecekler.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun, gençlerimiz için hayata geçen Eğitime Tam Destek programını Esenler halkına duyurmak için kaleme aldığı mektubu ise şöyle:

“Kıymetli Velimiz,

Gönül belediyeciliğinin öncüsü Esenler Belediyesi olarak, çeşitli projelerimizle yediden yetmişe tüm Esenlerli hemşehrilerimize destek oluyoruz. Özellikle gençlerimiz söz konusu olduğunda onlar için eğitim, spor, kültür, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında yepyeni projeler geliştiriyor, maddi ve manevi olarak daima gençlerimizin yanında duruyoruz. “Eğitime Tam Destek” projemiz ile Esenler’de ikamet eden tüm lise son sınıf öğrencilerimize 1000 TL eğitim desteği sağlıyoruz.

Gençlerimizin üniversite sınavlarına hazırlandıkları bu günlerde vereceğimiz bu destek; onlar için motivasyon, siz velimiz için ise bir bütçe katkısı olacaktır. Geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimizin yarınlara daha umutlu bakabilmeleri; donanımlı, etkin, özgüveni yüksek ve girişimci bireyler olabilmeleri için her zaman olduğu gibi biz varız, sizin için buradayız.”

Eğitime Tam Destek programına başvurmak için Esenler Belediyesi’nin ilgili başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.