E-ticaret alanında kariyer yapmayı düşünen veya bu alanda girişimcilik planları olan kadınlar, Nar projesi kapsamında düzenlenen “E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi”nden geçti.

Esenler Belediyesi, Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun büyük önem verdiği ve ev kadınlarımıza girişimcilik vasıfları kazandırarak e-ticaret üzerinden ürün ve hizmet satışı yapabilmelerine imkan tanıyan Nar Projesi’ni büyütmeye devam ediyor.

Esenler’de girişimci kadınlarımız, belediyemizin alt yapısını kurduğu e-ticaret sitesi www.nar.ist üzerinden mağaza açarak ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini online olarak Türkiye’nin ve dünyanın her köşesine satabiliyorlar.

E-Ticaret kadınlarımızın bütçesine destek oluyor

Belediyemiz, bu süreçte web sitesinin kullanımından yasal prosedürlere kadar, girişimci kadınlarımızın bilmesi gereken detaylar konusunda eğitimler veriyor ve bir e-ticaret operasyonunu yönetebilmek konusunda kadınlarımıza destek oluyor.

Eğitimler kapsamında, Nar Projesi ile mağaza açmak ve e-ticaret yapmak isteyen girişimci kadınlara yönelik “E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi” düzenlendi. E-ticaretin püf noktaları, fırsatları ve bilinmesi gereken her şey bu online eğitimde yer aldı.

Eğitim sırasında kadınlarımıza “Elektronik Ticaretin Tarihi Gelişimi”, “İnternet ve Elektronik Ticaretle İlgili Temel Kavramlar”, “İnternet Üzerinden Pazarlama ve Reklam”, “Elektronik Ticaret Uygulamaları”, “Finansal Yatırım Araçları” ve bu başlıkların alt başlıklarından oluşan toplam 15 saatlik ücretsiz eğitim verildi.

İnternetin gelişimi, e-ticaret, internet üzerinde iş kurabilmek için gereklilikler, web sitelerinin özellikleri, e-ticaret web sitesi kurmak için kullanılan araçlar, pazarlama konuları, ödeme ayarları, güvenlik sorunları ve müşteri hizmetleri gibi temel konular ele alındı. Programa, e-ticaret alanında kariyer yapmayı düşünen veya bu alanda girişimcilik planları olan kadınlar katıldı.

Eğitimler gruplar halinde devam ediyor. Programa katılmak isteyen girişimci kadınlarımız Nar projesinin web sitesi üzerinden gerekli başvuruları yapabilirler.

 

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.