Esenler Belediyesi’nde Dünya Kadınlar Günü için kadın çalışma arkadaşlarımız ve diğer tüm ekip arkadaşlarımızla beraber coşku dolu bir kutlama düzenledik. Kadınlarımızın bilinçli, refah, özgür ve mutlu yaşamlar kurmaları için Esenler Belediyesi olarak oluşturduğumuz kapsamlı hizmetlerimizle, tüm kadınların daima yanındayız.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, anlam ve önemi inkar edilemez bir anma günü. Esenler Belediyesi olarak kadınları yılın her günü özenli hizmetlerimizle destekliyoruz. Kadınlara yönelik projeler konusunda ayrıca hassasiyet gösteren bir belediyecilikle hizmet veriyoruz.

Bu yıl da, kadın çalışma arkadaşlarımızı çiçeklerle karşılayarak günün önemine atıf yaptık. Ancak Esenler Belediyesi, kadınlara verdiği asıl desteği hayata geçirdiği projelerle gösteren bir belediye.

Bizim için her gün Dünya Kadınlar Günü

Esenler Belediyesi olarak Kadın ve Aile konusundaki detaylı hizmetlerle ilçemizdeki kadınları daima destekliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız 12 ay boyunca yoğun olarak devam ediyor. Örneğin, Nar Projesi… Bu projeyle, Esenler’de yaşayan ev hanımlarına yaptıkları üretimleri internetten satarak gelir elde etme fırsatı veriyoruz. Esenlerli kadınlar, tamamen belediyemizin uzmanları eşliğinde online mağazacılık eğitimleri alıyor. Bu sayede örgüden el işine, gıdadan, sanatsal çalışmalarına kadar, kendi ürünlerini gelire dönüştürebiliyorlar.

Belediyemiz ayrıca, annelerimizin üzerindeki çocuk eğitimi gibi zor görevlere de destek oluyor . Yaz okulları ya da farklı gençlik eğitim projeleriyle, çocuk eğitimi konusunda da kadınların yanında duruyoruz.

Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi (ESGEV) Projesi ile 4-14 yaş arasındaki yoğun eğitim sürecindeki çocuklarımızın yükünü anneleriyle paylaşıyoruz.  Bu projeyle, çocuklarımıza uzman öğretmenler gözetiminde, okul sonrasında da ders yapma ortamı sağlıyoruz.  Ayrıca, kültürel etkinliklerin de yer aldığı ESGEV, geleceği emanet ettiğimiz çocuklarımıza bilgi dünyasının kapılarını aralıyor.

Yeni doğum yapan annelerimizi de unutmuyoruz. Esen Bebe projesiyle bugüne kadar 25 bine yakın genç annemize yeni doğan bebek ihtiyaçları konusunda destek olduk ve olmaya devam ediyoruz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

Göksu, 1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğdu. İlkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ardından üniversite eğitimine başladı. 1990 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Göksu, aktif siyasete erken yaşlarda başla ve yaşamı boyunca ddevam etti. Bu süreçte, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca, Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerini de icra etti. 1992’den 2000 yılına kadarsa Bağcılar Belediye Başkan Danışmanı olarak görev yaptı.

M. Tevfik Göksu, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı oldu. Bu seçimlerde ise yüzde 48 oy oranıyla ilk sırayı aldı. Göksu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Esenler Belediye Başkanı adayı oldu. Seçim sonucunda ise yüzde 62,7 oy oranıyla yeniden Esenler Belediye Başkanı görevini aldı. Ardından, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.