Esenler’de normalleşme, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde genç pedallar için düzenlenen bisiklet yarışması ile sürüyor. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da Esenler halkıyla beraber bisiklet sürecek.

Esenler’in gençleri, “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü”nü bisiklet yarışmasıyla kutlayıp yaza merhaba diyecekler. Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü bünyesindeki Mihmandar Gençlik’in Bisiklet Kulübü, kısıtlamalardan dolayı aylardır bisikletlerini doyasıya süremeyen gençler için, kısıtlamaların hafiflemesiyle birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü de fırsat bilerek bisiklet yarışması düzenliyor.

Dünya Bisiklet Günü’nde herkesi 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne bekliyoruz

Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde doğa ve sporla buluşmak isteyen gençlerin sevinç ve heyecanlarına ortak olmak için organize edilen etkinlik; rampa atlayışları, nefes kesen akrobasi şovları, bisiklet atölyesi ve bisiklet yarışlarına sahne olacak. Yarışmayı dereceyle bitirenler, sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da gençlerle birlikte bisiklet süreceği, saat 14.00 ve 15.00 arasında gerçekleşecek bu renkli organizasyon için tüm halkımızı 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne bekliyoruz.

 

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.