Dünyada petrol, doğal gaz ve elektrik fiyatları tarihi rekor fiyatlara ulaştı. Bütün devletler petrol ve doğal gaz tüketimini sübvanse ederken, “halkçı” CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi doğal gazı vatandaşına %23 kar koyarak satıyor. Bu, tarih kitaplarına geçecek bir fırsatçılıktır. İşte İstanbul halkının cebindeki paraya göz diken CHP’li İmamoğlu’nun müthiş ticari zekasının ibretlik öyküsü!

Pandemi ile beraber dünyada başlayan üretim ve tedarik sıkıntıları tüm dünya ekonomilerine sert darbeler vurdu. Ardından gelen süreçte ise bugün fahiş fiyatlara ulaşan enerji kriziyle karşılaştık. Ayrıca petrol ve doğal gaz için dünyada rekor seviyelere çıkan fiyatlar, tüm ülkeleri zor durumda bıraktı.

Devletimiz ise vatandaşının bu krizden en az zararı alması için her türlü önlemi aldı. Öyle ki, yurt dışından 100 liraya aldığı doğal gazı vatandaşına 25 liraya satacak kadar ağır bir yükün altına girdi.

Soğukta doğal gaz yakmak zorunda kalan halktan kazanç sağlamak!

Devlet, soğuk kış aylarında, doğal gaz yakarak ısınan vatandaşlarına doğal gazı %75 sübvanse ederek ulaştırdı. Üstelik elektrik faturalarının hane halkı bütçesini zorlamaması için, elektrik maliyetinin %50’sini devlet karşıladı. Ve devletimiz bu maliyetleri karşılamaya da devam ediyor.

Ancak, devletin %75 sübvanse ettiği doğal gazı, İmamoğlu’nun, İstanbullular’a %23 kar koyarak sattığını biliyor muydunuz?

İBB’yi hizmet eden bir belediye kurumu değil, kendi çıkarları için bir işletme gibi gören İmamoğlu, sonunda bunu da yaptı. Devletin ona %75 zarar ederek gönderdiği gazı, üzerine 1 kuruş bile koymadan halka ulaştırması gerekiyorken… Doğal gazdan %23 kar etmenin peşine düştü.

İstanbul halkı, CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu sayesinde, doğal gazı tüm Türkiye’den %23 daha pahalıya yakıyor. Kış aylarının en zor şartlarında da bu %23 “kârlı” faturaları ödemeye devam ettiler.

İmamoğlu ben tatlı kazancımdan vazgeçmem diyor!

İBB Meclisi AK Parti Grubu olarak, İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu bu konuda defalarca uyardık. Ayrıca mecliste, televizyonlarda, canlı yayınlarda İmamoğlu’na, bu %23 kârdan vazgeçmesi teklifini yaptık. Fakat İBB Başkanı CHP’li İmamoğlu ticari başarısından vazgeçmek istemedi. Aynı, İstanbul kar altındayken, “keyfine bakan” İBB yönetimi gibi İBB Başkanı da soğuktan donan İstanbul halkının yaktığı doğal gazdan gelen %23 kârla kasalarını doldurma keyfinin peşine düştü.

Tüm dünyada hükümetler ve yerel yönetimler, artan enerji maliyetleri nedeniyle halkını rahatlatmanın yolunu arıyor. Ancak İstanbul halkının şişen doğal gaz faturaları CHP’li İBB Başkanı için ticari kazanca dönüştü.

Halkımıza buradan bir kez daha duyuruyoruz

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açık açık teklif ediyoruz:

Devletimiz evinize gelen elektriği %50, doğal gazı %75 sübvanse ediyor. Oysa İBB Yönetimi bu gazı alıp İstanbullulara %23 karla satıyor.

Hadi o %23 kârı almayın. Getirin meclise karar alalım.

Yapamazlar çünkü o kârı İBB Başkanı’ın reklam parası olarak kullanıyorlar.

İstanbul halkı, soğukta üşüyen insanlardan kazanç sağlama peşine düşmüş fırsatçı tüccar zihniyetli CHP’nin gerçek yüzünü asla unutmasın.

İstanbul halkı karlı sokaklarda mahsur kalmışken “keyfine bakan” İBB yönetiminin gerçek yüzünü asla unutmasın.

Bu ibretlik öykü, belediyeciliğin yanlış insanların elinde nasıl bir zulüm aracına dönüştüğünü gösteren bir örnek olarak tarih kitaplarına girecek.