Esenler Belediyesi’nin tüm vatandaşlarının faydalanabileceği 5 dev spor ve sosyal etkinlik binası Esenler halkının hizmetine girdi.

2020 yılında inşaatları tamamlanan Mehmet Öcalan Spor Kompleksi, Oruçreis Spor Kompleksi, 15 Temmuz Spor Kompleksi, 15 Temmuz Gençlik Merkezi ve Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı, pandeminin ardından yaşadığımız normalleşme süreciyle beraber Esenler halkının hizmetine açıldı.

Her mahalleye bir yüzme havuzu

Esenler Belediyesi, gençlerimizin ve her yaştan vatandaşımızın fiziksel ve ruhsal gelişimine katkı sağlayan yüzme alanlarına ulaşabilmesi, beden sağlığı için düzenli olarak yüzebilmesi için önemli bir yatırımı hayata geçirdi. ‘Her mahalleye bir yüzme havuzu’ sloganıyla spor altyapılarını çoğaltmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden birisi olan Oruç Reis Mahallesi’ne dev bir kapalı spor kompleksi yaptı. 2.800 metrekare alanda inşa edilen spor kompleksinin bir tarafında 12,5×25 metre ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, diğer tarafında ise 300 kişi kapasiteli tribünlü basketbol sahası yer alıyor.

15 Temmuz Gençlik Merkezi

Gençlik Merkezimiz, gençlerimizi sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlenmelerinde onlara rehberlik ve danışmanlık yapıyor. Gençlerin çeşitli aktiviteler içinde yer alarak sosyal beceriler kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten merkezimiz, tarihî ve kültürel geziler, kamplar ve sportif etkinlikler düzenliyor.

15 Temmuz Spor Kompleksi

15 Temmuz Millet Bahçesi ziyaretçileri ile amatör spor kulüpleri ve ilçe gençleri için güzel bir spor kompleksi olarak inşa edilen spor kompleksimizin içerisinde 2 halı saha ile 2 voleybol ve basketbol sahası bulunuyor. Tesisin yer altında kalan bölümünde ise okçuluk ile silahlı atış eğitimlerinin verildiği bir bölüm de yer alıyor.

Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı

873 metrekare kapalı alanın yanı sıra geniş bahçesi ile bu konakta hanımlarımızın kültür-sanat, beceri, bilişim ve istihdam alanlarında gelişimleri desteklenecek, aile danışmanlığı, kafeterya, anne çocuk kitaplığı, seminer/sohbet, kreş/çocuk etkinlik alanı ile psikososyal gelişimlerine katkı sağlanacak.

Anne-Çocuk Butik Havuzu

Oruçreis Mahallemizde hizmete giren Anne-Çocuk Butik Havuzu sadece hanımlara hitap ediyor. 3 kulvarlı butik havuzda fitness ve diyetisyen salonları da yer alıyor. Üstündeki açık teras ise yanında ki alanla bütünleştirilerek bir çocuk sokağı ve parkı ile birlikte mahalledeki büyük bir boşluğu dolduruyor.

Esenler’deki tüm tesislerimiz hakkında detaylı bilgiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.