Türkiye’nin dev projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun 7. etabı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve AK Parti’nin kararlılığı ile Türkiye’de kalkınma ve gelişme açısından çok önemli projeler hayata geçti. Dev projeler sayesinde Türkiye layık olduğu güçlü alt yapıya ve hizmetlere kavuştu.

Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline dönüştürecek bu projelerden biri de ülkenin sanayi başkenti olan Kuzey Marmara’da ulaşımı rahatlatacak Kuzey Marmara Otoyolu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan otoyolu uzatma müjdesi verdi

İstanbul’un hem içinde hem de çevre illerle bağlantısında yaşanan yoğun trafiği rahatlatarak insan ve mal taşımacılığını daha konforlu hale getiren Kuzey Marmara Otoyolu’nun 7. etabı bugün hizmete açıldı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı bir törenle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan otoyolda böylece tüm bölümler tamamlanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, otoyolun planlanan kısımlarının tamamlandığını ancak yeni eklemelerle otoyolu uzatacaklarının da müjdesini verdi:

“Bununla kalmıyor, Kuzey Marmara Otoyolu’nu 45 kilometrelik Nakkaş-Başakşehir kesimiyle büyüterek toplamda 443 kilometreye çıkarıyoruz. İnşallah yeni eklediğimiz kesimi de en kısa sürede tamamlayarak hizmete alacağız. Bu otoyol, İstanbul’un şehir içi ulaşımının yanında dünyanın iki kıtası arasındaki giderek yoğunlaşan insani ve ticari araç trafiği bakımından da hayati öneme sahiptir. Dünyanın en kalabalık metropolleri arasında yer alan İstanbul’a açtığımız bu nefes borusunun anlamını en iyi şekilde bu şehirde yaşayanlar biliyor. Otoyol üzerindeki Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya illerimiz de bu trafik rahatlığından istifade ediyor. TEM Otoyolu ve İstanbul – İzmir Otoyolu ile çeşitli noktalarda entegre olan bu güzergah tamamlandığında Kınalı – Tekirdağ – Çanakkale – Savaştepe Otoyolu’yla da birleşecektir. Böylece Türkiye’nin hem nüfus yoğunluğu hem üretim ve ticaret kapasitesi hem de turizm potansiyeli bakımından en hareketli yerlerinin başından gelen Marmara Bölgemizi çepeçevre otoyolla kuşatmış olacağız.”

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.