Türkiye’yi bilim ve teknoloji alanında geleceğe taşıyacak çok değerli şirketlerin ve yetenekli gençlerimizin bir araya geldiği TEKNOFEST organizasyonunda vatandaşlarımızla bir araya geldik.

Esenler Belediyesi olarak bilime, teknolojiye, eğitime verdiğimiz önemi, gençlerimiz için yılın her dönemi düzenlediğimiz eğitimler ve etkinliklerle gösteriyoruz. Esenler Belediyesi Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkı bünyesinde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle yetenekli gençlerimizi mühendislik ve teknoloji alanlarına yönlendiriyor, hazırladıkları projelere destek veriyor, kendilerini geliştirebilmeleri için eğitimler veriyoruz. Üstelik bu etkinliklerimizi, model roket kursu öğrencilerimizin hazırladıkları roketleri uçurmaları gibi gösterilerde tüm halkımızla da paylaşıyoruz.

TEKNOFEST 2021 etkinlikleri sırasında da, Esenler Belediyesi Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkı standında bilim ve teknolojiye ilgi duyan vatandaşlarımızla buluşup sohbet etme imkanı bulduk. Çocuklarının gelişimi için belediyemizin kurslarından, eğitimlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza belediyemizin hizmetlerini anlattık ve TEKNOFEST anısı olarak birlikte fotoğraflar çektirdik.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla zenginleşen TEKNOFEST bu yıl da tüm coşkusuyla aklımızda ve kalbimize yer etti. Ülkemizin değerli mühendislerinin emeklerinin meyvesi olan sayısız projeyle tanıştık ve göğsümüz kabardı. Ülkemizin teknoloji çağında hak ettiği seviyeye ulaşmasına katkıda bulunan tüm mühendislerimize, bilim insanlarımıza, şirketlerimize teşekkür ediyoruz.

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.