Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kurban Bayramı’nın birinci ve ikinci günlerinde, hem vatandaşlarıyla hem de ilçe teşkilatanın vefakar üyeleriyle buluşarak, bayram coşkusunu birlikte kutladı.

Bayram coşkusunun paylaşarak çoğalacağının bilinciyle, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kurban Bayramı’nın ilk günü bayram namazı sonrasında camide vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra ikinci günde de 27. Dönem İstanbul Milletvekili Serap Yaşar ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı’nın emektar, vefakar ve hizmetkar gönül erleri ile bayramlaştı.

Bayram boyunca çalışmaya devam

Bayram boyunca da Esenler’de halkın yanında olan Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’de düzenlenen bayram etkinliklerinin de koordinasyonunu denetledi ve Esenler halkının güzel bir bayram geçirmesi için çalışmaya devam etti.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.