İBB Meclisi’nde konuşan İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, İBB yönetiminin “Askıda Belediyecilik” uygulamasına geçtiğini söyledi. Peki Askıda Belediyecilik nedir? İstanbul halkı, nasıl İmamoğlu’nun “Askıda Belediye” gerçeğinin kurbanı oldu?

‘İBB yönetimi hizmet etmek yerine; mazeret üretme, partizanlık yapma, aldatma, yalan ve siyasi intihal ile İstanbul’u yönetmeye çalışmaktadır’ diyen AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, ”Bunun neticesi olarak da hizmetleri askıya alarak, adeta ‘Askıda Belediye’’ uygulamasını başlatmışlardır. Otobüs bakım onarımları askıda, ulaşım yatırımları askıda, metrobüsler köprü üzerinde askıda, kentsel dönüşüm askıda, deprem çalışmaları askıda, otoparklar askıda, arıtma tesisleri askıda, çevre ve yeşil çalışmaları askıda, halkın sağlığı askıda, hayvan bakımları askıda, seçimde verilen tüm sözler zaten askıda” şeklinde konuştu.

“Askıda Belediye” kuyu suyunu Hamidiye suyu diye sattı!

“Saydığım başlıkları çoğaltmak ve her biriyle ilgili onlarca örnek vermek mümkündür” diyen Göksu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İstanbulluların sağlığını nasıl askıya aldığınıza en güzel örneklerden biri kuyu suyunu Hamidiye suyu diye insanlara satmanızdır. Partizan ihaleler yaptığınızı artık sağır sultan duydu. Bunlardan birisi de Hamidiye suları konusunda yaşandı. İBB yönetimi, Hamidiye sularıyla ilgili bir ihaleyi, son seçimlerde bir ilçe belediyesinde CHP’den başkan adayı olan bir kişinin eşine vermiş. Bu CHP adayı arkadaş, Şile’nin Ulupelit mevkiinde kaçak bir dolum tesisi kurmuş ve o tesiste, kuyu suyunu Hamidiye ambalajlarına doldurup Hamidiye suyu olarak satıyormuş. Konu ortaya saçıldıktan sonra da tesis zorunlu olarak mühürlendi. Yandaşlarınıza para aktarma iradeniz çok aşikâr. Partizanlığın dibini bulmuşsunuz. Verdiğiniz ihalelerden zaten bunu anlıyoruz. Ama bunu yaparken halkımızın sağlığını da askıya alıyorsunuz.”

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.