Esenler Belediyesi, halkın Covid-19’a karşı daha rahat aşı olabilmesi için ilçe genelinde aşı noktaları kurdu.

Covid-19 nedeniyle iki yıla yakındır zor zamanlar geçiren dünyanın, bu pandemiden çıkabilmesinde kilit role sahip olan aşılamanın daha hızlı ve yaygın gerçekleşebilmesi için Esenler Belediyesi çok önemli bir hizmeti başlattı.

Aşı sayesinde pandemiyi yenip normale döneceğiz

İlçede kolay erişim sağlanabilecek üç alana aşı noktası ismiyle sağlık çadırları kuran Esenler Belediyesi, aşı randevusu olan ya da uygun şartları taşıyan vatandaşların, uzman sağlık çalışanları tarafından aşılanabilmesine destek oluyor.

Vatandaşlarımız, e-nabız üzerinden aşı randevularını alabilirken doğrudan aşı noktalarına gelenler de Biontech veya Sinovac aşılarından birini seçerek aşılanabiliyorlar.

Aşılarını olan vatandaşlar, e-nabız üzerinden da aşı olduklarına dair uyarıyı görerek günlük hayatlarına güven içinde devam ediyorlar. Sağlık personelimiz, aşıdan önce ve sonra vatandaşlarımıza aşı hakkında bilgi vererek yapmaları gerekenleri detaylıca anlatıyor ve sürecin sağlıklı işlemesini sağlıyor.

Covid-19’a karşı önemli bir koruma kalkanı sağlayan aşılar sayesinde vatandaşlarımız virüs riskine karşı daha güvenli bir yaşam sürme imkanı bulurken hem ülkemizde hem de dünyada hayatın normale döneceği ve sevdiklerimizle yeniden özgürce kucaklaşabileceğimiz günlere hızla yaklaşıyoruz.

Esenler’de aşınızı olmak için kolayca ulaşabileceğini aşı noktalarımız şunlar:

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.