AK Parti Esenler İlçe Danışma Meclisi, parti teşkilatının geniş katılımıyla gerçekleşti.

Esenler’de inanılmaz bir değişim yaratarak şehrin tüm yükünü çeken ve ilçeyi İstanbul’un en güvenli, en yaşanabilir, en huzurlu ilçesine dönüştüren AK Parti’nin İlçe Danışma Meclisi, milletvekilleri Halis Dalkılıç, Ahmet Hamdi Çamlı, İl Başkan Yardımcıları Yıldız Konal Süslü, Ahmet Kaan ve Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

İlçe Danışma Meclisi’ndeki konuşmasında Esenler’de ilk günkü heyecan ve motivasyonu gözler önüne seren M.Tevfik Göksu, “Bu ülkeyi iktidara ve  21. yüzyılın zirvesine taşıyacak AK Partidir, AK Partidir!” diyerek AK Parti hedeflerinin altını çizdi. 

“Dünya beşten büyüktür” diyen bir lidere sahip Türkiye

M. Tevfik Göksu’nun konuşmasından önemli satır araları ise şöyle:

“Yeryüzünde ne zaman insanlık krize girse ne zaman insanlık bunalıma girse, ne zaman insanlık vicdan krizi yaşasa, hep bu milletin çocukları insanlığı tutmuş ve kurtarmıştır. Kim? Biz elhamdülillah, biz! İşte bunu çok iyi bildikleri için her gün yeni oyunlarla, yeni kurgularla, yeni tezgahlarla karşımıza çıkıyorlar. Türkiye, artık koltuğun kenarına oturulup da başbakanının esas duruşta tutulduğu bir Türkiye değil. “

“Evet yirmi yıldan beri biz bu ülkede iktidardayız. Yirmi yıldan beri biz bu ülkeyi yönetiyoruz ve yirmi yıldan beri biz bu ülkeyi yönetirken hamdolsun geriye dönüp baktığımızda şu yirmi yılda ‘sil’ diyeceğimiz, yüzümüzü kızartacağımız hiçbir şeyimiz yok. Yirmi yılımızla gurur duyuyoruz ve tereddüt etmeden diyoruz ki yirmi yılda başardık, ikinci yirmi yılda da başaracağız!”

AK Parti olmasa bu eserler olmayacaktı

“İstanbul’da AK Parti değil de CHP olsaydı ne olurdu? Gözlerinizi bir saniye kapatın. Çok basit, hemen İstanbul’dan örnek vereyim: Bir Yavuz Sultan Selim Köprüsü Yoktu, Avrasya yoktu, Marmaray yoktu, tüneller yoktu, Vatan Caddesi yoktu, Barbaros Bulvarı yoktu, havalimanı yoktu, yoktu, yoktu, yoktu, yoktu, yoktu… İşte CHP budur. CHP’nin bu millete vereceği tek bir şey var o da eski gelecektir, eski gelecek, eski gelecek.”

M. Tevfik Göksu’nun, Esenler AK Parti Danışma Meclisi sırasında yaptığı konuşmayı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.