Esenler’i ziyaret eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan karşıladı.

Normalleşmeye geri dönmemizin coşkusunu halkımızla ve esnafımızla kutlamak isteyen AK Parti il Başkanı Osman Nuri Kabaktepe Esenler’i ziyaret etti. Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’nun karşıladığı AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan çarşıda vatandaşlarımızla selamlaşarak sohbet etti ve notlar aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe konuşmasında depreme karşı alınan önlemlere ve Esenler’i akıllı şehre dönüştürecek olan Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesine vurgu yaptı.

Projeleri AK Parti bitirdi, CHP sahiplendi

Osman Nuri Kabaktepe, ziyareti sırasında ayrıca şu açıklamaları da yaptı:

“2021 yılı Haziran ayı, CHP tarihinde ilk kez toplu açılış töreni yapıyor ama merak ettim ne açmışlar. Rahmetli Kadir Abi döneminde %90’ını bitirdiğimiz bir bina var. Bahçelievler’de, binayı bitirmişiz. O bitirdiğimiz bina açılmış, içine bir İSMEK kursu konmuş, bir kreş konmuş, bir istihdam ofisi konmuş. Yani biten binaya 3 tane tabela asıp koskoca büyükşehir belediyesi toplu açılış yaptım diyor. Trafik düzenlemesi yapmışlar onunda listeye yazmışlar toplu açılış diye. Niye? Çünkü iş yok. Soruyoruz: İki yıldır İstanbul’u yönetiyorsunuz İstanbul için ne ürettiniz? Bir yer yönettiğinizin göstergesi kitaplardaki ya da binanın duvarına astığınız ‘Şu yıllarla şu yıllar arasında falan adam burayı yönetti’ yazısı değildir. Yaptığınız eserlerdir, hizmetlerdir, sonuçlardır. Bu açıdan baktığımızda İstanbul’un ulaşımda da, sağlıkta da, her türlü alanda geriye gittiğini görüyoruz. ”

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da ziyaret nedeniyle yaptığı konuşmada, şu detaylara değindi:

“Biz Esenler teşkilatı olarak, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ara kadememizle, mahalle başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, belediyemizle birlikte taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. İnşallah Esenler bugüne kadar seçimlerde almış olduğu sonuçların çok daha üzerinde sonuçlara hep birlikte imza atacak. Pandemi sürecinde teşkilat çalışmalarımız nispeten yavaşlasa da pandeminin azalmasıyla çalışmalara hızlı bir şekilde başladık. Bundan sonra da Allah izin verirse seçim gününe kadar elimizden gelen bütün gayreti göstererek, sadece Esenler’i kazanmayı değil, İstanbul’da da tekrar AK Parti’nin en yüksek oy aldığı ilçe haline gelmeyi hedefliyoruz.”

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.