Yaz aylarında yaşadığımız yangınlar ve sellerin ardından toparlanmaya çalışan afet bölgesindeki vatandaşlarımızı unutmadık. Bu bölgelerde eğitim dönemine başlayan okullarımızdaki öğrencilerimizin ihtiyaçlarına destek olmak için yola çıktık.

Esenler Belediyesi, orman yangını ve selden zarar gören afet bölgelerindeki okullara kırtasiye yardımında bulundu. Kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler, hatırlanmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Ülkemizin ağustos ayında yaşadığı orman yangını ve sel felaketlerinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Afetler sırasında hem orman yangını, hem de sel bölgelerine araç-gereç ve ekip gönderen Esenler Belediyesi, şimdi de okulların yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte kırtasiye desteğinde bulundu.

Orman yangınlarının ve sel afetinin yaşandığı Antalya, Muğla, Osmaniye, Artvin, Bartın, Kastamonu, Sinop, Rize ve Van’da kırtasiye malzemelerinin bir kısmı Esenler Belediyesi ekiplerince, bir kısmı da İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile okullarda öğrencilere dağıtıldı.

Afet bölgesindeki öğrencilerden teşekkür

İçerisinde defter, kalem, silgi, kalemtıraş, kitap ayracı gibi kırtasiye malzemeleri ile birlikte dezenfektan da bulunan çantaları alan öğrenciler, kilometrelerce uzaktan kendilerinin hatırlanmasından duyduklarını memnuniyeti dile getirerek, “Bizim için bu çantaların manevi değeri çok büyük.

Devletimiz ile birlikte Esenler Belediyemizin desteğini de yanımızda hissetmemiz eğitim-öğretim yılı başında bize büyük moral oldu. Bu inceliği düşünen Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz” diyerek duygularını dile getirdiler.

Göksu’dan öğrencilere mektup

Kırtasiye malzemesi çantasında, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun öğrencilere hitaben yazılmış bir mektubu da yer aldı. Göksu’nun bölge öğrencileri için yazdığı mektup şöyle:

“Covid-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kalarak okulunuzdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı geçirdiğiniz iki yılı geride bıraktık. Bu süreçte hayatınıza giren online derslerle eğitim sorumluluklarınızı yerine getirmeye ve aynı zamanda pandeminin meydana getirdiği köklü değişimlere de ayak uydurmaya çalıştınız.

Tüm bunların yanı sıra son dönemde ülkemizde meydana gelen yangın ve sel gibi doğal afetler hepimizi derinden yaraladı. Başta devletimiz olmak üzere; milletçe afet bölgelerinde canla başla çalışmaya ve afetzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Siz değerli çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Pandemide normalleşme sürecinin başlaması ve yaşadığımız sel, yangın gibi afetlerin verdiği zararların giderilmesiyle birlikte zilin sesi duyuldu. Şimdi, tüm bu zorlu süreçleri geride bırakarak okula dönme, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza kavuşma vakti. Bu vesileyle 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarılarla dolu bir yıl diliyorum.”

Tıklayarak büyütebilirsiniz

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.